שאלות ותשובות

כל מה שרצית לדעת, והעזת לשאול, אך עדיין לא קיבלת מענה.

התשובות נמצאות ממש כאן.

מה עושה ועד הבית, כשיש חברת ניהול?


ועד הבית הופך לאיש הקשר בעבודה מול דורון ניהול מבנים, אך בפועל דורון ניהול מבנים ממלאת את רוב תפקידיו. במידה ואין מתנדבים לכהן כוועד הבית, קיימת אפשרות שדורון ניהול מבנים תשמש כוועד בית חיצוני.
האם צריך להחליף חשבון בנק?


בכלל לא. חשבון הבנק הוא של ועד הבית, ושלו בלבד! ועד הבית יצרף אל חשבון הבנק את נציג דורון ניהול מבנים כמורשה חתימה לשם ניהול ענייניו הכספיים של ועד הבית, תוך שקיפות ועדכון ועד הבית. אפשרות נוספת היא לתת לדורון ניהול מבנים הרשאה לקבלת מידע בלבד. זה מצריך את ועד הבית להמשיך לחתום על המחאות ולבצע העברות בנקאיות לספקים במידת הצורך. הכספים היחידים שדורון ניהול מבנים תמשוך מהחשבון הם השכר המגיע לה לפי הסכם ההתקשרות והחזרי הוצאות כנגד הצגת קבלות.
איך מתבצעת גביית דמי ועד הבית?


עול הגביה מוסר מכתפי ועד הבית, ועובר אל דורון ניהול מבנים. הגביה תבוצע באמצעות כרטיס אשראי, אך יהיה אפשרי לשלם גם באמצעות המחאות או העברה בנקאית.
כיצד מטפלים בסרבני תשלום?


יש לנו סבלנות רבה לכך, ידע וניסיון. זה חוסך לכם כאב ראש ואי נעימות, ולרוב מונע גם הליך משפטי יקר ולא נעים. במידת הצורך, נלווה את ועד הבית בהליך משפטי בפני המפקח על רישום המקרקעין, בתקווה שלא נגיע אליו.
איך מתבצע הטיפול השוטף בתקלות?


פשוט פותחים פניה בקלות ונותנים לנו לטפל בשאר. נעדכן את ועד הבית, אם יש צורך בהזמנת בעל מקצוע בתשלום. כמובן שנשיג את ההצעה הטובה ביותר למען שביעות רצונכם, וכדי שתשלמו פחות.
מתי אתם זמינים?


תמיד - 24/7. אפילו עכשיו. אין לנו מוקדים להשארת הודעות, אלא בכל זמן תוכלו להיות בקשר עם אב הבית, שיהיה לרשותכם בכל בעיה. תוכלו להשיג אותנו תמיד בכל דרך.
מה קורה, אם התפוצץ צינור בשבת?


ללקוחות דורון ניהול מבנים אין סיבה להילחץ. בדורון ניהול מבנים אנחנו זמינים 24/7 באמת - כולל שבתות וחגים, בלילה וביום. פשוט מתקשרים, ואנחנו נדאג לפתרון מהיר בכל זמן שהוא. ללא מוקדים להשארת הודעות, אלא בקשר ישיר עם אב הבית. כשדורון ניהול מבנים בבניין, יש לכם תמיד על מי לסמוך. תוכלו להשיג אותנו תמיד בכל דרך.
האם יש התחייבות?


לא. מכיוון שדורון ניהול מבנים בטוחה ברמת ואיכות שירותיה ובשביעות רצונכם הגבוהה, ההתקשרות הינה ללא התחייבות וללא תשלום מראש, ותוכלו לעזוב אם לא נעמוד בציפיותיכם.
שמעתי סיפורים לא נעימים על חברות ניהול. במה דורון ניהול מבנים נבדלת מהשאר?


דורון ניהול מבנים דוגלת בשקיפות, הגינות ואמינות בעבודה מול ועד הבית. לקוחותינו נהנים משירות יוצא דופן, שאינו בר השוואה לשום חברת ניהול אחרת. אנחנו פועלים לטיפוח יחסי שכנות טובים, תחזוקה מוקפדת בשגרה ובחירום וניהול כספי תקין ומאוזן. הכל למען השקט הנפשי של ועד הבית, בעלי הדירות והדיירים. בכל מקרה, אין התחייבות ואין תשלום מראש! כך שאם לא תהיו מרוצים, תוכלו לעזוב בפשטות. כאן תוכלו לקרוא ביקורות מלקוחותינו המרוצים. תוכלו להתנסות גם אתם בשירות שקוף, אמין וזמין ללא התחייבות, לאחר יעוץ בחינם. תוכלו ללמוד עוד על היתרונות של דורון מבנים מקריאת המאמר הזה.
מה היתרונות של דורון ניהול מבנים כחברת ניהול קטנה על חברות ניהול גדולות?


בפשטות, כשאין צורך לחלק את הזמן בין כמה מאות בניינים, יש יותר זמן בשבילכם. מה המשמעות של זה? יש לנו יותר זמן לביקורות מוקפדות ויסודיות למען תחזוקה ברמה גבוהה, יותר זמן למיקוח עם ספקים כדי שתשלמו פחות, יותר זמן למציאת פתרונות יצירתיים למענכם ויותר זמן להקשיב לכם ולהיות שם בשבילכם תמיד בזמינות גבוהה. שקוף. אמין. זמין. בדורון ניהול מבנים אינכם עוד מספר, אלא אתם העיקר. אנחנו משקיעים את המירב בכל לקוח. מכיוון שאנו בטוחים שתהיו מרוצים, אין התחייבות ואין תשלום מראש. והכי חשוב, השירות שלנו יוצא מגדר הרגיל, ואינו בר השוואה לשום חברת ניהול אחרת. כך מספרים לקוחותינו. כך תוכלו לספר גם אתם, לאחר שתצטרפו ללקוחותינו המרוצים ותתנסו ברמת שירות שלא הכרתם. תוכלו ללמוד עוד על יתרונות דורון ניהול מבנים מקריאת המאמר הזה.
האם יש לכם ממליצים?


בוודאי! אנו מעניקים ללקוחותינו שירות יוצא דופן ברמתו, והם שמחים להמליץ עלינו. מכיוון שאנחנו בטוחים שתהיו מרוצים, ההצטרפות ללא התחייבות ואין תשלום מראש.
האם דורון ניהול מבנים מרוויחה עמלות מבעלי המקצוע שהיא שולחת לבניין?


ממש לא! כל אנשי המקצוע העומדים לרשותכם דרך דורון ניהול מבנים הינם אנשי מקצוע עצמאיים ובלתי תלויים בנו, וזאת על מנת להימנע מניגוד אינטרסים. למען הסר ספק – אין לדורון ניהול מבנים כל חלק ברווחיהם של אנשי המקצוע. יתרה מכך, נשמח לשתף פעולה עם בעלי מקצוע מטעמכם.
יופי, אז איך מתחילים?


ראשית כל, ניפגש עם נציגי ועד הבית. נסייר בבניין, נלמד על מצבו ועל המערכות שבו ונקבל מנציגי ועד הבית פרטים אודות התנהלות הבניין ונותני השירותים לו (ביטוחים, תחזוקה, מעלית וכו׳). נבחן את המצב הקיים ונתאם ציפיות בנוגע לעבודתנו העתידית והשיפורים שאנו מציעים. בהתאם לכך נגיש הצעת מחיר.

לאחר מכן תכונס אסיפת בעלי הדירות, בה יתבקשו הדיירים לקבל החלטה בעניין מעבר הבניין לחברתנו. חוק המקרקעין, תשכ״ט-1969, סעיף 71 (ב), קובע, כי יש לקבל החלטה על התקשרות עם חברת ניהול ברוב של 66% מן הדיירים. אם כבר יש חברת ניהול, ניתן לקבל את ההחלטה על החלפתה ברוב רגיל.
לאחר קבלת ההחלטה - נחתום על הסכם ההתקשרות ביננו ונתכנן את התקציב ועלות דמי ועד הבית לדירה לחודש. מזל טוב! הבניין שלכם בדרך להפוך לבית. נשמח לייעץ ולהכיר בחינם וללא התחייבות.
האם דורון ניהול מבנים מנהלת את כספי ועד הבית באופן שקוף?


גם בתחום השקיפות, דורון ניהול מבנים אינה ברת השוואה לשום חברת ניהול אחרת, ועושה למענכם יותר מהמתחייב בחוק. אנחנו מנוסים בתכנון תקציבים ובהתנהלות כספית נבונה. נשמח לעזור לכם לתכנן תקציב חסכוני בהתאמה לבניין ולחסוך לכם את העיסוק במספרים. אצלנו המסמכים תמיד שקופים, סרוקים וזמינים לפי בקשה לשליחה אליכם לטלפון הנייד. חוק המקרקעין מחייב את ועד הבית לפרסם מאזן אחת לחציון. אנו עושים זאת בתדירות גבוהה יותר כברירת מחדל.
מה קורה, אם אין ועד בית? האם דורון ניהול מבנים תוכל לשמש כוועד בית חיצוני?


דורון ניהול מבנים מנוסה בניהול ועד בית חיצוני בתשלום, באחריות ובשקיפות מירבית. נשמח לייעץ ולספק פרטים בחינם וללא התחייבות.
מה היתרון של דורון ניהול מבנים בהשגת בעלי מקצוע?


בזכות קשרי העבודה שלנו עם בעלי המקצוע, אתם מקבלי את השירות הטוב ביותר והמהיר ביותר במחיר הטוב ביותר. כך הכסף שחסכתם - נשאר בחשבון ועד הבית. ובזמן שחסכתם - תוכלו ליהנות בבית.
​למה צריך חברת ניהול?


בעבר בניינים היו פשוטים לתפעול. החניה היתה על עמודים, לא היו הרבה קומות, לא היו מערכות מתוחכמות ושכן גמלאי חביב התנדב לשמש כוועד הבית. דברים השתנו מאז. ניהול בניין, תחזוקתו התקינה וגביה - דורשים ידע, מקצועיות וזמן רב, שאין לרובנו. בכך, בין השאר, מטפלת דורון ניהול מבנים. דורון ניהול מבנים פועלת לטיפוח יחסי שכנות טובים, תחזוקה מוקפדת בשגרה ובחירום וניהול כספי תקין ומאוזן. הכל למען השקט הנפשי של ועד הבית, בעלי הדירות והדיירים.
מי אתם דורון ניהול מבנים?


כל כאב הראש הכרוך בניהול בתים משותפים ואחזקתם - הוא המקצוע שלנו. כמו כן, אנחנו מנוסים בניהול ועד בית חיצוני. המוטו שלנו הוא שירות שקוף, אמין וזמין. דורון ניהול מבנים היא מבית מ. ש. מ. דורון אחזקות בע"מ, אשר נוסדה בשנת 1988 כחברה פרטית משפחתית, העוסקת בנדל"ן. אנחנו מתמקדים באזור תל אביב, יפו, רמת גן וגבעתיים. לקוחותינו נהנים משירות יוצא מגדר הרגיל, עליו הם שמחים להמליץ. כאן תוכלו לקרוא עוד אודות דורון ניהול מבנים.
איך בוחרים חברת ניהול?


המבחר גדול וכך גם ההבטחות. אז איך לבחור? כאן תמצאו את התשובות.
אני רוצה ללמוד עוד על ניהול בניינים. האם תוכלו לעזור לי?


דורון ניהול מבנים תמיד שמחה לתרום ידע ועצות טובות מנסיונה. אתם מוזמנים לקרוא את מדור המאמרים באתר. כאן תמצאו טפסים וקישורים שימושיים. למידע נוסף וייעוץ בחינם, ניתן לפנות אלינו תמיד.
מה דעתכם לגבי חברות באגודה לתרבות הדיור?


החברות באגודה לתרבות הדיור זולה, ומספקת לוועד הבית ערך מוסף. השירות העיקרי והחשוב ביותר שהאגודה מספקת לחבריה הוא יעוץ משפטי, שאינו תלוי בחברת הניהול ושישמח לסייע לכם בעת קשיים בהתנהלות מולה ואף יסתור מידע שגוי מצדה. דורון ניהול מבנים בטוחה במקצועיותה וברמת השירות שלה, ולכן מעודדת ביקורת חיצונית עליה. אם נתקלתם בחברת ניהול החוששת מכך ומייעצת לכם להימנע מחברות באגודה לתרבות הדיור, כנראה שיש לה סיבות טובות, אותן אתם עלולים לגלות בהמשך. מבחינתכם, זה תמרור אזהרה, ומוטב לכם להימנע מחברת ניהול כזאת. תוכלו למצוא מידע נוסף באתר האגודה לתרבות הדיור.
יש לי שאלה, שאינה מופיעה כאן.


נשמח לענות לך. אנחנו זמינים תמיד.
היכן אוכל למצוא טפסים לניהול הבית המשותף?


אצלנו באתר כמובן.